Regały Elara korzystnie wpasowują się w przestrzeń małych obiektów publicznych takich jak sklepy czy księgarnie lub biura, oraz pomieszczeń mieszkalnych i domowych spiżarni. Z powodzeniem łączą rolę magazynową z estetyczno - dekoracyjną, będąc podstawą ciekawych aranżacji w konwencji black and white.

Lśniące gładkie blaty są łatwo zmywalne co ułatwia utrzymywanie regałów w czystości. Wykonane w całości z metalu konstrukcje cechuje wysoka odporność na korozję. Półki uzbrojone są od spodu w stalowe poprzecznice, gwarantujące nośność od 120-150 kg w zależności od wybranych wariantów.

Na całej długości filarów rozmieszczone są w równomiernej odległości otwory, umożliwiające precyzyjną regulację wysokości zawieszenia półek. Nowoczesny wciskowo - zatrzaskowy system montażu pozwala w szybki i nieskomplikowany sposób postawić stojaki w wybranym miejscu. Plastikowe stopki znajdujące się na dolnych zakończeniach nóg regałów, chronią posadzkę przed zarysowaniem.

Seria Elara obejmuje warianty malowane metodą proszkową w kolorach białym lub czarnym oraz wersje ocynkowane. Regały te cieszą się dużą popularnością zarówno przez prywatnych użytkowników jak i właścicieli niewielkich firm, osiedlowych sklepów i restauracji.