Jedną z dominujących cech serii Jupiter wyróżniających ją od innych kolekcji regałów dostępnych na rynku, jest nowoczesny design połączony z dużą funkcjonalnością. Jupitery sprawdzają się zarówno w przestrzeni biur, modernistycznie urządzonych mieszkaniach, a także w sklepach narzędziowych, warsztatach, piwnicach czy garażach.

Pomimo niewielkiej masy, stojaki te charakteryzują się nośnością nawet do 120 kg na blat. Nie licząc stalowych zbrojeń, umieszczonych wewnątrz półek, regały wykonane są z takich tworzyw jak PCV i polipropylen, pochodzących w 100% z recyklingu. Materiały te cechuje ogromna wytrzymałość oraz odporność na wpływ niekorzystnych czynników takich jak pleśń czy wilgoć

Boki blatów wyposażone są w praktyczne organizery na narzędzia, śruby lub inne akcesoria i drobiazgi. Do wyboru są trzy warianty kolorystyczne boków półek: zielony, czerwony i szary. Co ważne, filary można w łatwy sposób przyciąć brzeszczotem, dostosowując wysokość dokładnie do potrzeb pomieszczenia.

Regały Jupiter wysyłane są w zestawach elementów do samodzielnego złożenia. Ich montaż przypomina składanie konstrukcji z klocków. Każdy zestaw wyposażony jest w specjalne kotwy, umożliwiające przymocowanie regałów do ściany.